felsefecilerin araba arkasi yazilari

hatalı sollama! sorgula.

sacmalamak

çok hoş bi duygudur.hele yanında saçmalayabileceğin yakınlıkta insanlar varsa çok şanslısınız demektir.saçmalamak lazım arada,çok kasmamak lazım.

turbanla ilgili ayetlere farkli yorumlar

kuran-ı kerim'de kadınların başörtüsü örtmelerini kesin olarak emreder yüce allah.
bazıları bu konuda çelişkiye düşmüş olabilirler.saygı duyulur ama bir de bizim örnek almamız gereken,ve hadislerinden yola çıkarak hayatımızı yönlendirebileceğimiz biri var,peygamberimiz hz.muhammed.
kuran-ı kerim de herşeyi ayrıntısıyla bulmak mümkün değildir.mesela kuran-ı kerim de 70 kez namaz kelimesi geçer.namaz kılmamızın gerekliliği 70 kez vurgulanmıştır.ama nasıl namaz kılınacağı anlatılmamıştır.peygamber efendimize cebrail aracılığıyla öğretilmiştir namaz klmak.
nur suresindeki örtünmeyle ilgili olan ayetlerde olduğu gibi bazı ayetlerde de değişik yorumlar yapılmıştır.ama bu çeşit çelişkili yorumlara gerek yoktur.peygamber efendimizin hadislerine bakarak başörtüsünün allahın emri olduğunu açıkça anlayabiliriz.biliyoruz ki peygamber efendimiz kuran ın açıklayıcısı ve yorumlayıcısıdır.

hadis: hz. aişe`den rivayet edildiğine göre bir gün kızkardeşi esma ince bir elbise ile rasulullah`ın huzuruna girmişti. hz peygamber bunun üzerine hemen ondan yüzünü çevirdi ve şöyle buyurdu: "ey esma! şüphesiz kadınlar erginlik çağına ulaşınca onun şu ve şu yerlerinden başkasının görünmesi uygun değildir." hz peygamber bunu söylerken yüzünü ve ellerini işaret etti. (yani yüz ve eller dışındaki organların görünmesinin uygun olmadığını belirtti.) (ebu davud libas 31.)

allah teâlâ erginlik çağına girmiş bir kadının namazını başörtüsüz kabul etmez." ebû davud, salât, 84.

hz. âişe'nin (r.ah):hz.muhammedin huzuruna altını gösteren ince başörtülü bir gelin getirilmişti. onu şöyle uyardı:

"nûr sûresine inanan bir kadın bunu örtünmez."

4- hz. âişe (r.a) “allah ilk muhacir kadınlara rahmet eyleye! allah “mü’min kadınlar başörtülerini yakalarının üzerine salsınlar!” ayetini indirince onlar eteklerinden (bir rivayette en kalın olanı) kesip onunla başlarını örttüler.” der.13

yine hz. âişe (r.a)’den: şöyle demiştir: “rasûlüllah (s.a.v) bileklerinin dört parmak yukarısını işaret ederek “allah’a ve ahiret gününe inanan bir kadın ergenlik çağına varınca yüzü ve şuraya kadar elleri dışında herhangi bir yerini açması helâl değildir!” buyurdu.16

sen allah

<bkz: söyle vallah>

e okul

milli eğitim bakanlığının öğretmenlerin başına yeni musallat ettiği öğrenci not giriş sistemidir.başka bir deyişle öğretmelerin yeni çilesidir.bir site ancak bu kadar zorlaştırılabilir.üstelik meb e göre şimdiye kadar yapılan çalışmaların en mükemmeliymiş.ne diyelim,biz sefertaslı 657 ye tabi memurcuklar olarak tebriklerimizi sunuyoruz e okulcak.

yazar nickleriyle akrostis yapmak

a aaa sen korktun mu yoksa
u çuk çıkmış ağzında
s en kimi gördün rüyanda
e minim ajdarı görmüşsündür
t opa benzeyen varya.

lafmacun a sadece oy vermek icin giren yazar

yazacak bişeyler bulamadığı için veya entry girmek zor geldiği için sadece oy verme baabında sözlüğe katkıda bulunan yazar türüdür.

ne yapsın ,belki yorgundur,belki hüzünlüdür,konsantre olamıyordur belki ne biliyoruz değil mi?

montaigne

denemiş ama yanılmamış ünlü denemeci.

fatih terim ingilizcesi in the tabela

emektar mehmetçiktir.hoşgelmiştir.

sozluk yazarlarinin ortak yapimi hikaye vol 2

ökkeşe gelmişti.
ökkeş değişikti,kendine has bir havası vardı.çok düşünceliydi yine.
o durumda bile meme hakkındaki yeni tezlerimi nasıl geliştiririm diye düşünüyordu.canı yanıyordu aslında.saptı.sap kalmıştı çünkü.ama olsun du.memeye yoğunlaşmalıydı.daha fazla daha fazla...

happy birthday to me

doğum gününde yalnız olan kişinin kendine söylediği doğum günü kutlama cümlesidir.komiktir ama en çok trajiktir.

thingamajic

tanışmamızın üzerinden çok zaman geçmemesine rağmen hemen kaynaştığım tatlı bir insandır.meslektaşımdır,bu nedenle de daha bir yakındır bana.kendisine yeni yılda sağlık mutluluk ve ölümsüz bir aşk dilerim.

hayatin ne kadar ibne oldugunun anlasildigi anlar

yeni yıla yalnız girmek.

yeni yila evde girmek

iğrençtir,psikolojisini dağıtır insanın.yok be o kadar da kötü değildir.yani burdaki önemli olan mekan değildir aslında.yanındaki insanlara bağlı güzel geçip geçmemesi.ve en kötüsü yalnız olmaktır.allahtan yeni yıla nasıl girersen tüm sene öyle geçmiyor.yoksa ne yapardık.ooff offf.

kurtlerden nefret etmek

yanlıştır,herkes az çok bu görüşü savunur.ama bazı insanlar vardır ki,gerçekten kürtlerden nefretettirecek derecede kötüdürler.kötü kürt iyi kürt diye bi ayrım yapmak değil amacım.fakat bu farklılığın nerden gelidğine değinmek istiyorum biraz.

kürt halkının büyük bir kısmı,memleketlerini terkedip büyük şehirlere göçetmişlerdir.bunun en büyük sebebi ekonomik sebepler ve aşiret kavgaları.terkedip gidiyorlar iş buluruz geçiniriz falan filan diye,ama her ailede en az 7 çocuk. gidiyorlar iş yok bir sürü kalabalık,ne yapacaklar hırsızlık,kapkaç,dolandırıcılık.çok acıdır ki istatistiklere göre bu tür suçları yapanların çoğu doğu kökenli.
siz kürtleri kendi memleketlerinde göreceksizin,onlardan gerçekten nefret ediyor musunuz bakalım.misafir perverlikleri,kaybolmamış masumiyetleri,güler yüzleri,saygıları terbiyeleri yüz batılıya taş çıkarır.ama hayat o kadar acımasız ki cahiliyetin ve parasızlığın sonu bu oluyor.

sevgilisini pohpohlayip simartan erkek

mükemmel erkektir.kadın kısmının ruhunda vardır şımartılma isteği.bu isteğe karşılık veriyorsa bir erkek,sevgilisinin kalbini 100% kazanmıştır.hem ne var ki ?şımartsın tabi.yabancı mıdır sevdiği?sevgilisidir sonuçta.tabi bayanlar sadece bunu erkeklerden beklememelidir,kendileri de erkeklerin ruhlarını okşayacak şeyler yapmalıdırlar.yoksa erkek de bir yerden sonra sıkılacaktır.
lütfen kıymetlerini bilelim bizleri şımartanların.
<bkz: mesaj kaygısına son.>

kendi kendine uyanana kadar uyumak

süper bi olaydır.insan ciddi anlamda yaşadığını,kendisi için bişey yaptığını hisseder.hele o uyandıktan sonraki sarhoşluk dünyalara değer.
(bu başlık bugüne kadar lafmacunda gördüğüm o anki durumuma en uygun başlık oldu valla,çünkü daha yeni 6 saatlik bir uykudan kendi kendime kalktım.ama tek kötü tarafı kalktığınızda cümle kuramıyorsunuz.tavsiyem uyanır uyanmaz entry girmeye kalkmayın.)

guvercin

başlığını görünce anaaa 2 tane güvercinim gelmiş diye sevindiğim sonra şaşırdığımı anlayıp hayal kırıklığıyla karışık kendi kendime güldüğüm hededir.

kadin olmak

bir sanattır.

sinava giderken kalem almayi unutmak

öss ye girerken yapılmaması gereken hededir.insana kendini aptalmış hissini verir.