turkiye de muslumanlara yapilan baskilar

yer:üniversite
ders:dil edinimi

bir bayan öğrenci sunum yapmaktadır.önemli bir sunumdur.arkadaş mükemmel bir hazırlık sonucu mükemmel bir sunum yapmıştır.sunum bittikten sonra sözüm ona özgür bir ülkenin üniversitesinde profesör ilk şunu sorar:sizde türban varmıydı?
öğrenci şaşkınlıkla cevap verir:yok!
bu cevaptan sonra bu insan övgülere başlar.çok başarılı bir çalışma,tebrik ederim vs...vs...

(bizzat şahit olunmuştur)

kizkaciranin kiz kacirmamasi

<bkz: kadir inanırın inanmaması.>

turkce olimpiyatlari

ne amaçla yapıldığını anlayamadığım olimpiyatlardır.şimdi bu çocuklar bozuk bir şekilde türkçe şarkılar söyleyince ne oluyor?hadi bakalım en az bozuk şekilde kim okuyacak mıdır olimpiyatların hedefi?onlara türkçe şarkı söyletmek haz mı veriyor bizlere,egomuzu mu tatmin ediyoruz?tamam güzeldir türkçeyi dünyaya tanıtmak,ama tanıtımı bu şekilde yapmak biraz saçma oluyor.

bu olimpiyatlara yapılan yatırımlar harcanan paralar daha mantıklı işlerde kullanılsa daha güzel olmaz mı ki acep?

islam in geri kalmisliga etkisi

islamın geri bıraktığı tek şey kadındır.islama göre kıyamet alametlerinden biri de kadınların erkekler gibi istedikleri yere girip çıkmasıdır.yani biz bugüne kadar çarşıda pazarda okulda günah işledik.kadın sadece evde oturup kocasına tam anlamıyla itaat eden,erkek çocuğu kadar bile söz sahibi olmayan sadece hizmet ve teslimiyet için var edilmiş insanlardır.acıdır ama gerçektir.

kabala

mardinin bir beldesidir.bu belde kocaya kaçan kızlarıyla,özellikle de evli adamlara kaçan kızlarıyla ünlüdür.değişik bir yer vesselam.

yeni baslayanlar icin sozlukten hatun kaldirmak

<bkz: lafmacun kadını>

mardin

hoşgörü diyarıdır.bir kilise ve bir caminin karşı karşıya durabildiği tek ilimizdir.nüfusunun az olmasına rağmen bir çok değişik ırkta ve dinde insanı barındırmaktadır.mesela araplar türkler kürtler süryaniler müslümanlar yezidiler hıristiyanlar vs. rüya gibi bir şehirdir.taşlı daracık ve engebeli sokaklarıyla ünlüdür.eşekler sadece tüp değil taşıyabildikleri herşeyi taşırlar.mardinin o sokaklarına girdiniz mi hemen bir çocuk düşer peşinize,bişeyler anlatmaya başlar,cep harçlığı çıkar umuduyla.
güzeldir,çok güzeldir...

sivan perwer

delale türküsünü dinlemenizi tavsiye ettiğim şarkıcı.

lafmacun kadini

lafmacun kadını asildir,asidir.öle herşeye boyun eğmez,kabul etmez.bilgilidir,kültürlüdür.öyle olur olmaz adamlara pabuç bırakmaz.akıllıdır.hani erkekler akıllı kadınları sevmezler ya ondan yalnızdırlar çoğu.iyidirler,hoşturlar.

gecmisi golgeye teslim ettim

geçmiş insanı bırakmaz bir gölge gibi.ne güzel demiş adam,geçmişi gölgeye teslim ettim diye.geçmiş aslında bir inatçı lekedir.istersin görünmesinçitilersin temizlemek için.görünür de görünür.gitmez temizlenmez.sadece yeniden kirletmemeye çalışırsın bugünü,gelecekte temizlemeye çalışacağın yeni kirler oluşmasın diye.keşke öyle olmasa.kirlenmesek,kirletmesek geçmişi ve bu günü ve en önemlisi de geleceği.çünkü geçmişi kirli olan ne yaparsa yapsın izlerini silemez.

yazik oldu yarinlara

ilhan irem'in en güzel şarkılarından biri.
ilk kez tarık akan ve selma güneri'nin boşver arkadaş filminde dinlemiştim,mükemmel cidden.dinlemenizi tavsiye ederim.

kamyon arkasi yazilari

hatalıysam çaldır kapat ben seni ararım.

nadiren sms gonderen sevgili

bu sevgilinin bence avea kurumsal hattı vardır.çünkü mesaj çok pahalıı.sevgili haklıdır yani.onun yerine arasın beleş beleş konuşsun demi yani.

sirtini donmesene

sevdiği birisiyle ilişkiye giren bir bayanın hayatta karşılaşabileceği en aşağılayıcı durumdur.

cok sigara iciyorum diye efkarlanip bir sigara daha yakmak

yazık bana be,cidden böyle giderse tez zamanda ölecemin efkarıdır bu.insan kendini yavaş yavaş ölüme götürürse efkarlanır tabi.ardından da efkar sigarası içmesi çok doğaldır yaniii.

sevgiliyi cok ozlemek

insanı bunalımdan bunalıma sürükler.

içkiye alıştırır,sigara manyağı yapar.teselliyi bunlarda ararsın.

deniz kenarına gidersin onsuz hiçbişe ifade etmez,tv seyredersin yine anlamsız.ne yaparsan yap bir yanın eksiktir hep,hep onu düşündüğün için ve sadece düşündüğün için değil hep onu özlediğin için.
sevgiliyi özlemekten hep düşünmekten beyninden silinir sevgilinin yüzü,kızarsın kendi kendine nasıl unutursun diye.

fotoğraflar kar etmez özlemini dindirmeye.cansızdır çünkü.onun kokusunu duyamazsın fotoğraflarda.kaşlarını çatmaz size,ellerini tutmaz.

çok acıdır sevgiliyi özlemek çook...

akp milletvekillerinin kamer genc e saldirmasi

konu kamer gençse saygılar akp ye.

fevzi sihanlioglu

urfanın ve özellikle viranşehir ilçesinin en büyük aşireti olan şıhanlıoğlu aşiretinin önde gelen isimlerindendir.yakın akrabalarının anlattıklarına göre mecliste saldırısına uğradığı mhp milletvekillerine silah çekmiş ve o anda kriz geçirmiş.eğer kriz geçirmeseydi kesin birini öldürürdü diyorlar.

ayrıca bu kişi,seçim zamanında köy muhtarlarını örgütleyip,toplu oy kullandırtmış.gerçi sadece fevzi şıhanlıoğlu değil herkes böyle burda.akp lisinden tutun dtp lisine kadar.seçimlerde gördüm az çok.seçim görevlisine silah çeken muhtarları mı dersiniz,toplu oy kullanmak isteyenleri mi dersiniz cidden buraların insanı çok ilginç.kuralsızların kuralsızlıkların memleketi.

online yazarlar

an itibariyle 87 kişidir.haftalardır böyle bir manzarayla karşılaşmamıştım.sözlüğümüz yavaş yavaş eski görkemli günlerine geri dönüyor.cidden sevindirici bir durum.

kisinin burnunu karistirip parmagini agzina surmesi

bir söz vardır:"ağzının tadını bilsen burnunun bk.unu yersin"diye.bu sözden yola çıkılarak yapılan eylemdir.